“Всі говорять про те, що загинули люди: який гідроцикл? який човен? які прізвища? Ми нічого не можемо добитися! Ми дзвонили в прокуратуру, водна міліція не знає, міліція Київської області нам нічого сказати не може. Штрафи у нас, наприклад, за керування судном без свідоцтва, на керування маломірним судном - у нас штраф від 3 до 5 неоподаткованих мінімумів - 17 грн. Це 51 грн. - ну це смішно”, - каже начальник Держрічінспекції України Олександр Вечурко.

Ті, що керують суднами часто перевищують допустиму швидкість - 15 кілометрів на годину у прибережній зоні. Рятувальники бідкаються, зокрема на Київщині відповідних команд лише 8. А це, практично, вільний режим для власників суден.

“В зоні купання з’являються скутери, плавзасоби, моторні човни. Мешканці м. Києва самостійно вивозять на берег плавзасоби, викидають їх і не дотримуються будь-яких правилам, використовують ці гідроцикли, входять в зону купання, і мало того що в зоні купання - ще в зоні купання влаштовують прокат”, - розповідає командир комунальної аварійно-рятувальної служби "Київська служба порятунку" Роман Ткачук.

Нині на водоймах України офіційно курсує майже 100 тисяч плавзасобів. У більшості - допустимий 25-річний термін експлуатації вже перевищено. Однак, переконують у річінспекції, їх продовжують використовувати.