Їх обмінювали в п’ятницю ввечері. У буферну зону - за 30 кілометрів від Донецька приїхала колона автобусів та машин. В ній 146 українських полонених. Майже всі - військові. Плата за їх звільнення 222 затриманих злочинців та сепаратистів.

Українскі ЗМІ на обмін не впустили

Один із звільнених українців - вирішив залишитись у окупованому Донецьку, тож до Києва відправили 145 бійців, а російські канали отримали показового героя для своїх сюжетів.

Примітно, що обмін полоненими проходив під прицілами камер іноземних ЗМІ. Українських без будь-яких пояснень - не допустили.

На перемовини особисто прибув і кум Путіна - Віктор Медведчук

Українську сторону представляв непересічна персона - кум Володимира Путіна - Віктор Медведчук. Відомо, що він у Донецьку погоджував з терористами список полонених на обмін.

Читайте також: 20% полонених, що привезла українська сторона, були жінки, — журналістка

Обмін 222 на 146 - нерівноцінний, хоча саме про рівноцінний, начебто, домовились у Мінську учасники контактної групи. Сторони сподіваються, що до Різдва кожного дня мінятимуть нових полонених. І вже свята вони проведуть вдома.

Змінити холодні підвали на теплу домівку чекають ще близько півтисячі українців. Такі дані оприлюднив Центр обміну полонених. Там знають імена всіх. Це не тільки військові, а й волонтери, які їм допомагали та активісти, що не зрадили синьо-жовтому.