Харківський 22-ий тербатальйон сформували ще в квітні для оборони обласних об'єктів, але хлопці вже кілька місяців воюють на передовій, охороняють блокпости спочатку в Донецький області, а нині в Луганській. Режим припинення вогню в батальйоні сприймають з гіркою іронією. Мовляв, деяке послаблення відчули, але підступні бойовики розслабитись не дають.

Андрій Кузнєцов тільки-но повернувся з відпустки. В нього народився другий син. 10 днів, каже боєць, побавився з дітьми і повернувся назад. За цей час загинули двоє його побратимів, багато хлопців лежать з пораненнями в госпіталі.

Командир батальйону зізнається – люди дуже втомилися. Відправляти у відпустку на десять днів – не вихід. Потрібна ротація. А поки що в батальйоні був змінений штат – Генштаб дав добро на використання важкої техніки і зброї харківським військовим, які фактично воюють в зоні АТО.

Присутній в батальйоні заступник губернатора, Василь Хома, вкотре пообіцяв хлопцям, що їх демобілізують. Мовляв, ми пишемо листи в Міністерство оборони і просимо: або повернути бійців на територію Харківського регіону, або дати можливість сформувати ще один батальйон, щоб замінити солдатів. Відповіді на листи поки що немає.