Саме цього року країна святкувала столітню річницю конституції і цілковитої незалежності. Крім того, Уругвай на той час був 6-кратним володарем Кубка Південної Америки та двічі ставав переможцем футбольної Олімпіади — 1924-го та 1928-го року.

Спеціально до першого чемпіонату світу FIFA був побудований стадіон "Сентенаріо", який на той час уміщував понад 90 тисяч глядачів. Споруда розташована в уругвайській столиці Монтевідео, де проходили 10 з 18-ти матчів турніру 1930 року, зокрема два півфінали й фінальна гра. Саме на цьому стадіоні, у рідній столиці, уругвайці здобули перемогу у фіналі над своїми давніми суперниками — аргентинцями з рахунком 4:2.

Перший Мундіаль FIFA тривав 17 днів, у ньому взяли участь лише 13 футбольних команд. Більша частина збірних була з Південної та Північної Америки. Через те, що до Латинської Америки можна було дістатися лише морем, Європа представила на чемпіонаті тільки 4 команди.

З того часу чемпіонат світу з футболу видозмінився в нинішній фінальний турнір, у якому грає 32 команди. Протягом 2 років відбувається відбірковий цикл за участі майже двох сотень збірних з усіх континентів, яких об'єднує одна ціль — здобути Кубок світу FIFA.