Сон – одна з найважливіших фізіологічних потреб людини, від якої залежить наше здоров'я та щоденна активність. Головна біль, в'ялість, сонливість. поганий настрій – все це наслідки недосипання, або поганого сну.

Читайте також: Чим небезпечний короткий сон та як привчити організм висипатись – корисна інфографіка

Секрети правильного та міцного сну зібрало видання Menshealth.

8 правил доброго сну

1. Спіть тільки на новому

Якщо ваше ліжко старе і ще й скрипить, то його варто замінити. Таким чином ви добавите собі 42 хвилини повноцінного сну – саме таким був середній результат у дослідженні, який провела британська організація Sleep Council. І не забувайте, що матрац потрібно змінювати кожні сім років.

2. Стежте за температурою повітря у кімнаті

Через 4 години після того, як ви засинаєте, температура тіла досягає мінімального рівня (без будь-яких наслідків для організму). Саме цей процес забезпечує ваш глибокий сон. Але, якщо в кімнаті буде спекотно, ваше тіло не зможе охолонути. Тому варто влаштувати прохолодну ніч: 18 ° С – це ідеально. Верхня межа – 24 ° С.

3. Не заважайте ранковому світлу потрапляти у ваші вікна

Не потрібно вішати у спальні світлонепроникні штори. Оберіть звичайні завіси чи жалюзі, через які вранці буде пробиватися денні світло. Природня зміна темноти та світла – природний спосіб відрегулювати так званий циркадний ритм, завдяки якому людина засипає і прокидається тоді, коли потрібно.

4. Вимкніть мобільний телефон

Деякі дослідники не припиняють попереджати про небезпеку від випромінювання, яке виробляється мобільними телефонами. Як мінімум через нього ви засипаєте не так глибоко, як могли б, тому і добре не висипаєтеся. Саме тому варто вимикати ваш смартфони перед сном.

5. Легкий розгардіяж

В дитинстві нас вчили застеляти ліжко ледь не кожного дня. Але це не зовсім правильно. Коли постільна білизна залишається незібраною, вона краще провітрюється, завдяки чому зменшується ймовірність розмноження пилових кліщів.

6. Якомога менше потійте під час сну

Потіти добре в сауні, або під час сексу. А ось коли спите, то бути мокрим неприємно. Користуйтеся білизною з натуральної тканини, яка має здатність відводити вологу. А ось білизну з синтетики одягати не варто.

7. Не забудьте вимкнути телевізор та комп'ютер

Картинка на екрані телевізора чи комп'ютера світить у твої очі блакитним світлом, дуже схоже на денне. Відповідно, ваш мозок отримує сигнал: спати рано, день не закінчився. Тому варто встановити помаранчевий абажур, або ще краще – взагалі виключити всі прилади.

8. Вимикайте яскраве світло перед сном

Яскраве світло перед сном – це вже не перед сном, а замість сну. 100-ватні лампи можуть на 50% знизити виготовлення мелатоніну, гормону, відповідального за ваше засинання. Тому варто приглушити свтіло за дві години до сну. Для різноманітності можеш, наприклад, замість звичайного вимикача встановити регулятор – він дозволяє вимикати світло поступово, як в кінотеатрі.