Про це сайту "24" розповів політичний експерт Андрій Вігірінський, коментуючи запит сенаторів-демократів щодо перевірки рахунків фігурантів "кремлівського списку".

Читайте також: У Росії планують карати за виконання санкцій США

За його словами, є банківська таємниця, і не в компетенції сенатора проводити розслідування про законність операцій тої чи іншої особи, чи тримає вона на рахунках законні кошти. Для цього є спеціальні органи, які покликані проводити моніторинг банків. А за банківською діяльністю наглядають інші установи і регулятори, зокрема, Федеральна резервна служба. Тільки вона може перевіряти повноту самої перевірки банку і виконання ним своїх функцій.

Інформацію про стан рахунків і активів осіб з "кремлівського списку" можна по-різному використати. Демократи зараз в опозиції і хочуть покритикувати Трампа. Може, вони мають інформацію, що конкретно по рахунках фігурантів "кремлівського списку" були операції, які не були заблоковані. І сенатори б’ють по цьому, щоб у публічній площині довести залежність Трампа від Росії,
– вважає Андрій Вігірінський.

Тому, зазначає політолог, звіт по конкретних операціях фігурантів "кремлівського списку" сенаторам нададуть. Їм повідомлять, що перевірили транзакції з рахунками, а звіт направлений компетентному органу – наглядовому за діяльністю банків США. До того ж, наголошує Вігірінський, російські олігархи розуміють, що проводити незаконні операції не варто, тому що їхні активи, як і самі операції, можуть бути заморожені.

Російські олігархи вивели з банків США сумнівний капітал, а залишився необхідний для фінансово-господарської діяльності, і чистота цих операцій не викликає підозр,
– підкреслив Вігірінський.

Нагадаємо,як повідомляє The Wall Street Journal, два сенатори-демократи попросили у восьми найбільших світових банків інформацію про рахунки і активи, пов'язані з учасниками так званого "кремлівського списку". 30 січня Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану "кремлівську доповідь". До списку увійшли наближені до Володимира Путіна особи, а це 210 імен, які розділені на чотири категорії: "Президентська адміністрація", "Кабінет міністрів", "Інші високопоставлені політичні лідери" та "Олігархи". 6 квітня США вже запровадили персональні санкції проти наближених до президента Росії Володимира Путіна олігархів. У переліку опинилось 38 російських багатіїв.