Про це повідомляє "Дзеркало тижня".

Як зазначає видання, Бічучу належить лише 50% акцій компанії, ще 50% — підприємцеві Сергію Полумисному. Ще в 2014 році партнери розійшлися в поглядах на управлінні компанією. Полумисний запропонував варіанти "розлучення", які б враховували інтереси обох сторін.

"Всі спроби Сергія Полумисного переконати Олександра Бічуча скликати збори акціонерів і цивілізовано вирішити питання не мали успіху. Партнер або уникав відповіді, або ігнорував його прохання. Хоча Полумисний не ставив ультиматумів, а пропонував кілька цілком справедливих і прийнятних варіантів вирішення проблеми", — пише видання.

Як стверджує "Дзеркало тижня", Бічуч "вирішив піти обхідним шляхом, діючи за спиною Полумисного". У липні 2015 року він подав позов про ліквідацію кіпрського холдингу, який управляє харківським підприємством, і спробував залучити на свою сторону його директора. А коли цей план провалився, з'явився лояльний до Бічуча тимчасовий ліквідатор.

Також за допомогою підробленого протоколу був звільнений директор компанії Андрій Левін. Замість нього з явним порушенням законодавства було призначено нового директора — Олену Лупинську, людину, віддану Бічучу. Крім того, були звільнені директора комбікормового заводу і елеваторної компанії.

Згідно з тим же підробленим протоколом, Бічуч за дорученням продав 100% акцій харківського "Агросвіту" інший, пов'язаній з ним компанії. Однак з незалежних від нього причин переоформлення корпоративних прав не відбулося. В подальшому, як зазначає юрист, подібні дії з боку Бічуча робилися неодноразово.

Крім того, Бічуч спробував "повісити" на "Агросвіт" величезні неіснуючі борги. У схемі було задіяно "Харківтеплоенерго" — компанію-пустишку зі статутним фондом 170 тисяч гривень, яка належала одному з учасників "команди" Бічуча — викладачеві Харківської юридичної академії Дмитру Лученко. Кіпрська компанія, якою володіє цивільна дружина Бічуча, купила "Харківтеплоенерго", а потім, буквально протягом одного тижня, перепродала її "Агросвіту". Тільки вже за 145 мільйонів гривень. В результаті "Агросвіт", з урахуванням штрафних санкцій, формально заборгував офшору, що належить цивільній дружині Бічуча, 203 мільйони гривень.

Тепер Дмитро Лученко — керівник ліквідаційної комісії "Агросвіту", який має право розпоряджатися майном компанії. Якщо "Агросвіт" не зможе виконати свої зобов'язання перед кредиторами, починається реалізація майна. Причому гроші від продажу підуть не партнерам в рівних частках, як це прийнято при цивілізованій ліквідації, а в кишені кредиторів, за якими стоїть сам Олександр Бічуч.

"Так протягом декількох місяців через амбіції одного з акціонерів була практично паралізована робота успішного підприємства. Сергій Полумисний все ще сподівається переконати партнера погодитися на цивілізований варіант вирішення конфлікту", — резюмує "Дзеркало тижня".