Бізнес в Криму

– Вигідна не сама окупація, а та ситуація, яка склалася після прийняття минулого року Закону про створення в Криму вільної економічної зони. Група, яка має активи на півострові, лобіювала прийняття цього акту. У результаті, вони залишити за собою законне право перереєструвати свої підприємства як резидентів країни-окупанта. Аби продовжувати вести там бізнес і заробляти гроші.

Серед них такі компанії, як "Титан" Дмитра Фірташа, група підприємств "Кримьска фруктова компанія" та "Дружба народов", які входять до "Миронівського хлібопродукту" Юрія Косюка, "Керченський стрілочний завод" Рината Ахметова – це торговельні мережі "Ашан", "Сільпо", "АТБ", "Фуршет", "Metro".

– Достатньо скасувати Закон про вільну економічну зону. Але треба якось ці питання регулювати, бо там також живуть наші громадяни. Наша організація працює над цим. І влітку група депутатів уже зареєструвала у Верховній Раді законопроект про ліквідацію ЗВТ у Криму.

Блокада півострова

– Блокада – не дуже вдалий термін. Це певне обмеження, яке вводиться на вивіз товарів із території материкової України, а також на ввезення товарів із Криму. Така акція має показати, як має вибудовуватись державна політика стосовно Криму.

Це допомагає виробляти механізми для подальшої деокупації та реінтеграції Криму. Але треба розуміти, що введення ембарго – не єдиний фактор.

– Інший фактор – санкції. Але навіть зараз західні партнери розділяють санкції стосовно Донбасу та Криму. Але це дві однаково окуповані теритоії, дві частини одного процесу.