Окрім того, ціна алкоголю має бути співмірною з доходами українців, проте дешевим і доступним спиртне бути не повинно. Так зростання цін на алкоголь пояснив генеральний директор асоціації "Укргорілка" Володимир Остапюк в інтерв’ю для УНН.

За його словами, збільшення ціни на алкогольні напої – економічно обгрунтоване, адже зросла вартість акцизного податку та сировини.

Читайте також: Чим небезпечне дешеве вино: коментар медика

За його словами, необхідність перегляду мінімальної роздрібної ціни на горілчані напої у бік збільшення сьогодні є економічно обґрунтованою.

"Мінімальна ціна (на горілчані вироби, – "24") корегується на рівень нових ставок акцизного податку, який зріс у 2017 році на 20%, та збільшення вартості сировини: вартості спирту (зріс на 20%), також склотари (подорожчала на 11%). Якщо ви легальний виробник – ви змушені будете автоматично збільшити ціни на зазначені нові затрати. Але якщо ви нелегальний виробник – вам цього робити, звісно, не потрібно. Тож, аби підтримати легального виробника, уряд індексує ціни на рівень збільшення витрат", – пояснив Остапюк.

Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку та торгівлі оприлюднило проект Постанови Кабміну, у якій внесено нові мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої. Роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби планують збільшити на 7,64-11,3%, на віскі, ром та джин – на 3,5-4,6%, на коньяк (бренді) – на 3,4-6,1%, на вина з додаванням спирту, ігристе та вермути – на 1,7-1,8%.