А у 2017 році зірка заспівала на сцені Leopolis Jazz Fest (Alfa Jazz Fest до 2017 року – 24 канал), привернувши до себе увагу американських колег. Тоді вона познайомилась з музикантом Гербі Генкоком. Упродовж року Джамала листувалась з відомим джаз-виконавцем та навіть обговорювали деталі можливої співпраці. Йшлося про запис окремого студійного альбому в США.

Читайте повне інтерв'ю: Я – не лаунж, я не можу бути фоном, – відверте інтерв’ю з Джамалою

Раптом він в мене запитав: "А ти точно з України? А як ти тут от так співаєш?". Я розумію чому він це запитує. Тому що американці вважають, що у нас тут досі "калінка-малінка" і більше нічого немає. Тому що ми, на жаль, десятиріччями були дуже закриті,
– зазначила Джамала.

За її словами, українська музика в останні роки дала про себе знати на міжнародному ринку. Проте цього ще не достатньо, щоб меломани у всьому світі насолоджувались нашою мовою.

"Останні роки, мені здається, багато зроблено, щоб популяризувати українську музику у світі. І я особисто роблю все для цього. Багато хто вважає, що українська музика має бути тільки українською. Я не зовсім згодна. Точніше, для України цей принцип зрозумілий. Але що ви скажете про пісні, наприклад, англійською, але які мають в собі український мелос? Це крута задача", – додала Джамала.

Для прикладу зірка розповіла про свою пісню "1944", в якій звучала кримськотатарська мова. Пісня отримала визнання у світі та допомогла Джамалі здобути перемогу на "Євробаченні".

Читайте також: Буває, опускаються руки, – Джамала відверто розповіла про труднощі материнства

Тоді казали – "Боже, кримськотатарська мова? Трагедія? Це не для Євробачення!". Але все вийшло. Тому що коли пісня працює на емоційному рівні, коли від неї "мурахи" по шкірі, все решта не має значення,
– запевнила Джамала.

Дивіться виступ Джамали на "Євробаченні 2016" з піснею "1944" (відео):