Наразі Манафорта звинувачують у відмиванні 18 млн доларів, а його ділового партнера Ґейтса у відмиванні 3 млн американських купюр, однак обидва себе винними не визнають, пише The New York Times.

Читайте також: Арешт Манафорта – лише аперитив, головну страву подадуть пізніше, – Atlantic Council

Загалом через офшорні рахунки різних компаній колишнього соратника Трампа пройшло до 75 мільйонів доларів, нагадує видання.

"Українські антикорупційні організації після обвинувачення Манафорта та Ґейтса заявили, що ці двоє наживалися також на фінансових правопорушеннях в їхній країні, і український народ дорого заплатив за це", зазначає автор статті.

Директор київського відділення організації Transparency International Ярослав Юрчишин застеріг, що у разі, якщо "прокуратура і суди України не висунуть Манафорту звинувачення, український уряд не буде претендувати на активи в США, які можуть мати відношення до відмитих грошей з України".

Читайте також: Генпрокуратура України веде розслідування у двох справах проти Пола Манафорта: деталі

Хоч в обвинувальному висновку ФБР не стверджується, що Манафорт порушив українське законодавство, однак не підлягає сумніву те, що він працював в Україні на магната Рината Ахметова, а потім на "Партію регіонів" та її лідера Віктора Януковича, додає журналіст NYT.

Рукописна відомість із платіжками, знайдена після Революції Гідності, наводить на думку, що Манафорт хоча б частково отримував винагороду із "партійного фонду" регіоналів, що складався із політичних внесків, які не записувалися у бухгалтерії. Це натяк на одне із можливих джерел грошових сум, які згадуються в обвинувальному висновку ФБР щодо Манафорта,
– акцентує увагу американська газета.

Нагадаємо, у понеділок, 30 жовтня, влада США запропонувала Полу Манафорту та Ріку Гейтсу здатися. Обоє погодилися. Спецпрокурор у справі щодо розслідування потенційних зв'язків штабу Трампа із Росією висунув екс-керівнику передвиборчої кампанії Трампа звинувачення за 12 пунктами.

Цього ж дня федеральний суд у Вашингтоні відпустив Манафорта під домашній арешт із визначенням застави у розмірі 10 мільйонів доларів.