Як повідомляє пресслужба концерну "Алмаз-Антей", який власне і поставив російському Міноборони "Вітязь", церемонія передачі техніки пройшла на полігоні Капустін Яр у Астраханській області. У межах передачі техніку вивели на полігон, а опісля відбулися обльоти з супроводом реальних повітряних цілей.
Зверніть увагу! Техніка війни: Успішне випробування "Вільха-М". Модернізований СКП-11 для Повітряних сил
Зауважимо, що державні випробування нового зенітного комплексу С-350 "Вітязь" завершили у квітні 2019 року. Тоді ж стало відомим, що запустять його у серійне виробництво.
Що відомо про новий ЗРК "Вітязь".
Його застосовують для протиповітряної оборони та відносять до нового покоління зенітних ракетних комплексів. Він являє собою самохідну пускову установку. Серед завдань комплексу – знищення аеродинамічних і балістичних цілей на гранично малих і великих висотах, зокрема крилатих ракет. Також комплекс має забезпечити захист від малопомітних бойових літаків.
"Вітязь" може працювати як автономно, так і в складі ешелону протиповітряної оборони. У його боєкомплект входять ракети середньої дальності, які використовуються в С-400, і ракети малої дальності. Відповідно до даних із відкритих джерел одна пускова установка С-350 має 12 зенітних ракет.
За планами, новий ЗРК має прийти на зміну зенітним ракетним комплексам С-300ПС і Бук-М1-2. Крім того, ЗРК С-350 має доповнити зенітний ракетний комплекс великої та середньої дальності С-400, який Росія взяла на озброєння в 2007 році.
До слова, на початку жовтня російський президент Володимир Путін хвалився розробкою надпотужних ударних комплексів, які нібито зможуть подолати будь-яку систему протиракетної оборони. За його словами, такої зброї ніде більше немає у світі.