Пряма трансляція на
Останні випуски

Артем Вітко: Поки ми відстоювали нашу землю, Сергій Рибалко вже малював схеми роботи з ОРДЛО

- Читать новость на русском
Артем Вітко
Артем Вітко / ru.golos.ua

Народний депутат, екс-командир добровольчого батальйону "Луганськ-1", Артем Вітко звинуватив звільненого з посади голови Комітету ВР з питань фінансової політики та діяльності Сергія Рибалку в спільному бізнес з терористами.

На думку Вітко, такі дії одного зі спонсорів Радикальної партії Олега Ляшко повинні бути належним чином оцінені СБУ і українськими судами.

"Як бойовий командир і просто громадянин вважаю злочином проти держави те, що людина, будучи членом українського парламенту, сприяє або торгує з сепаратистами. Однозначно, такі дії я вважаю спонсорством тероризму. Якщо СБУ доведе торгівлю в ОРДЛО підприємств, підконтрольних Рибалко, то кримінальна відповідальність для нього та членів його сім'ї повинна бути неминучою. А я хочу відзначити, що власником S.Group (компанії, менеджерів якої СБУ підозрює в торгівлі з ОРДЛО – Ред.) є сім'я Сергія, генеральним директором є його брат Дмитро", – заявив Вітко в інтерв'ю виданню Gazeta.ua.

Вітко нагадав журналістам, що в кінці жовтня цього року Сумський суд заарештував двох топ-менеджерів корпорації S.Group, яких СБУ підозрює в створенні розгалуженої мережі по реалізації своєї продукції на території окупованого Донбасу і в анексуванному Росією Криму.

"Ми йшли в парламент в одному списку, і поки ми з хлопцями відстоювали нашу землю, схоже, Рибалко за нашими спинами вже малював схеми роботи в ОРДЛО", – розповів Артем Вітко.

Вітко звинуватив Сергія Рибалка в політичному шахрайстві і використанні своїх однопартійців і представників інших політичних сил парламенту в політичних аферах і зведенні особистих рахунків з опонентами. Так Вітко згадав журналістам Gazeta.ua історію ініційованого Рибалкою скандального законопроекту про так звану націоналізацію торгової мережі "АТБ". Причиною появи цього документа став багаторічний персональний конфлікт Рибалки зі своїм екс-тестем, співвласником "АТБ" Геннадієм Буткевичем. Таким чином, упевнений Вітко, екс-глава банківського комітету ВР намагався руками інших депутатів привласнити майно колишнього родича. Коли ж афера Рибалки була викрита, законопроект був негайно відкликаний з Секретаріату ВР. Тепер же з'ясувалося, що з ОРДЛО насправді торгує сам Рибалка і його фірми, обурений Артем Вітко.

"Я підписав свого часу законопроект на особисте прохання Сергія Рибалки. Він зіграв на моїх емоціях, переконуючи, що "АТБ" наче торгує на окупованих територіях. Тоді я був молодим політиком, прийшов до парламентської зали відразу після фронту і, не розібравшись, підписав. Але потім зрозумів, що Сергій мене втягнув у свій сімейний конфлікт. І ми разом з групою народних депутатів відкликали свої підписи під цим ганебним законопроектом. "АТБ" не торгує на окупованих територіях і з початком війни втратила всі свої активи за кордоном. Сімейний конфлікт – сімейним конфліктом, але коли з'являється розслідування СБУ, вже арештовані перші підозрювані – топ-менеджери компанії S.Group, ми побачили резонансні журналістські розслідування про торгівлю підприємств цієї корпорації на окупованих територіях, то після цього Рибалка – це Фантомас української політики", – поділився своїми емоціями з журналістами Gazeta.ua Артем Вітко.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі