Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Пряма трансляція на
   Останні випуски

   Авдіївський коксохім заявляє про дефіцит сірчаної кислоти через імпортні квоти

   Сірчана кислота / 5.ua

   Запаси сірчаної кислоти на Авдіївському коксохімічному заводі впали до рекордно низького рівня.

   У лютому на підприємство було відвантажено 387 тонн сірчаної кислоти при потребі в 1020 тонн. Її недостатність ставить під загрозу повноцінну діяльність підприємства, йдеться в листі директора АКХЗ Є. Миндри на ім'я міністра економіки Т. Милованова і торгового представника Т. Качки.

   Основним постачальником сірчаної кислоти на адресу АКХЗ є фірма "Торгсервіс", яка виступає ексклюзивним посередником українського виробника сірчаної кислоти держпідприємства "Східний ГЗК". Однак на ДП "Східний ГЗК" була зупинка виробництва, і підприємство не впоралося з поставками необхідного обсягу сірчаної кислоти.

   У той же час в Україні діють квоти на імпорт сірчаної кислоти, які обмежили можливості покривати дефіцит на українському ринку за рахунок імпортних поставок.

   "У разі відсутності достатньої кількості сірчаної кислоти наслідки будуть наступними: неминуча зупинка технологічного процесу очищення коксового газу від аміаку, що призведе до зупинки процесів уловлювання бензольних вуглеводнів і сірководню, як наслідок припинення передачі очищеного коксового газу на металургійні підприємства/цеха з його спалювання. Неочищений коксовий газ вже в місячний термін призведе до виходу з ладу газопідвідної апаратури коксових батарей і істотного зниження температури, що неприпустимо для повноцінної діяльності підприємства. Тому вкрай важливо, щоб наше підприємство отримувало сірчану кислоту вчасно і в належних обсягах", – йдеться в листі.

   Уряд вирішив скасувати квоти на імпорт сірчаної кислоти і олеуму 21 лютого, і тепер розглядає можливість введення мит на заміну. Проти цього виступає ряд промислових підприємств. Так, "Укрметалургпром" раніше звертався до Милованова з проханням про якнайшвидше скасування квотування імпортних поставок сірчаної кислоти українським споживачам і заміні його на імпортне мито в розмірі не вище 5%.

   Читайте також

   powered by lun.ua
   Пропозиції партнерів
   Коментарі
   Залиште відгук