Цей метод екстремісти використовують усе частіше. За останні два роки на машинах вони на смерть розчавили сотні людей, тисячі зазнали поранень.

У Європі автомобільний тероризм з'явився порівняно недавно і запозичили його місцеві екстремісти з Близького сходу. Там одними з перших атакувати пішоходів машинами почали в Ізраїлі палестинські радикали. Але тепер цю тактику на озброєння все частіше беруть і терористи в Європі. Найстрашніше, що дії автомобільного нападника передбачити неможливо. Адже за кермом машини може сидіти будь-хто і наїзд може статися у будь-який момент.

Читайте також: Криваві теракти в Іспанії: все, що відомо про три трагедії

За останні два роки Європу сколихнули близько 10 масштабних терактів з використанням автомобіля, в яких загинули люди. Під прицілом терористів опинилися міста у Франції, Великобританії, Німеччині, Швеції, а тепер і в Іспанії. Загалом за два роки жертвами автомобільних терактів у Європі стали близько 130 людей. Декілька сотень зазнали поранень.

Одним із найкривавіших був напад у Ніцці торік. Наїзд стався на набережній під час святкування Дня взяття Бастилії. Терорист на вантажівці проїхав майже два кілометри і забрав життя 86 людей, ще 300 – отримали поранення.

А в березні цього року терорист вже атакував на людей на Вестмінстерському мосту у Лондоні. Під колесами автомобіля загинули п'ятеро людей, ще 40 зазнали поранення.

Вже за місяць схожий напад стався у Швеції на головній вулиці Стокгольму. Тоді жертвами наїзду теж стало п'ятеро людей.

Читайте також: Теракт у Барселоні викрив обмеженість заходів безпеки в країні, – The Wall Street Journal

Європейські країни намагається зробити усе можливе для того, щоб такі напади не повторювалися. У громадських місцях встановлюють спеціальні стовпи, аби запобігти швидкому руху транспорту. А у Великій Британії навіть розширили повноваження правоохоронців. Тепер вони мають право стріляти на ураження, якщо водій викличе підозру та не реагуватиме на вимогу зупинитися.