Про це заявив архімандрит Української православної церкви Московського патріархату, колишній керівник відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП Кирило (Говорун) в інтерв'ю Жанні Нємцовій, передає ТСН.

Читайте також: Росія хотіла очолити Константинополь, а стала розкольником, – політолог

Гадаю, розколу не буде. Його використовують більше як риторичний прийом, ніж як реальний сценарій. Уже зараз помісні церкви заявили про те, що вони не мають намірів підтримувати розрив відносин ні з Москвою, ні з Константинополем. Це ще не є розколом, це є розривом відносин,
– наголосив священослужитель.

Окрім того, він зауважив, що автокефалія – це церковно-політичне питання, адже воно має сильний політичний компонент, який використовують політики.

Також архімандрит підкреслив, що питання про автокефалію УПЦ постало через брак розуміння того, що відбувається в Україні.

"Українська православна церква (Московського патріархату, – 24 Канал), на жаль, відмовилася визнавати війну в Україні та просто заплющує очі на агресію. У травні я був на лінії фронту, я бачив цю реальність. Це справді війна. Майже кожен день вбивають людей, снайпери обстрілюють вулиці, де живуть люди. А якщо брати Російську православну церкву, то вона відмовляється, як ми побачили зараз, визнавати в цілому реальність України. Виявилося, що Вселенський патріархат найбільш адекватно сприймає реалії в Україні", – сказав представник УПЦ МП.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.

Російська православна церква прийняла рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Як заявив журналістам за підсумками засідання синоду керівник відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополит Іларіон, Синод РПЦ "визнав неможливим подальше євхаристійне спілкування з Константинополем".

Що таке припинення євхаристійного спілкування?Це рішення означає, що віряни РПЦ не можуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату, а священики та ієрархи не зможуть здійснювати спільних богослужінь. Такий крок є найвищою мірою інституційних церковних санкцій.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео