У разі приєднання планується, що Україна адаптує технічні стандарти до норм ЄврАзЕС на строк до 7 років.

На думку Азарова, єдині техрегламенти зовнішньоекономічної діяльності "спростять ведення бізнесу учасниками ринку, що працюють з країнами ЄврАзЕС".

Глава уряду вважає, що приєднання до цієї угоди не призведе до зриву євроінтеграції (Україна адаптує техстандарти до норм ЄС), оскільки запропонована адаптація буде тимчасовою.

"Очевидно, якщо ми зараз перейдемо на стандарти ЄС, молочна галузь не витримає, оскільки в Україні лише 30% молока виробляється промисловим способом, решта закуповується в господарствах",- сказав прем'єр.

У такому випадку, за словами Миколи Азарова, протягом перехідного періоду Україна може використовувати не українські техстандарти, а застосовувані в країнах ЄврАзЕС. "Подивіться, з усіх наших молочних підприємств лише два пройшли сертифікацію і можуть експортувати продукцію в Росію. А якщо ми тимчасово - орієнтовно 5-7 років, поки у нас буде діяти перехідний період - будемо використовувати стандарти ЄврАзЕС, то цієї проблеми вдасться уникнути",- заявив він.

Відзначимо, що Євразійське економічне співтовариство об'єднує Білорусь, Казахстан, Киргизію, Росію і Таджикистан. За даними Держстату, за підсумками січня-серпня цього року на ці держави припадає 35,5% українського експорту товарів і 43,2% імпорту.