Для цього створюється відповідна робоча група.

Про це повідомив урядовий уповноважений України з питань співробітництва з Російською Федерацією, державами-учасниками СНД Валерій Мунтіян.

За його словами, Мінекономрозвитку проводить моніторинг ситуації з експортом українських товарів до РФ. Крім того, міністерство активно співпрацює з російськими колегами.

"На сьогоднішній момент немає документів, які підтверджують, що українські товаровиробники порушили законодавство Митного союзу або Російської Федерації. Такі документи російська сторона не надала", - наголосив він.

Читайте також: Азаров просить не перебільшувати проблеми з Росією

На думку Мунтіяна, проблеми з ввезенням українських товарів виникла через процедурні моменти.

"Існує ряд інформаційних повідомлень від українських підприємців про певні проблеми з проходженням митних процедур до РФ в останні кілька днів" - зазначив урядовець.

"Дійсно, є загальноросійський профіль ризику на етапі реєстрації декларації та певний перелік підприємств, але сказати, що це носить масовий характер і що є підтверджуючі документи, згідно з якими до цього переліку внесено українські підприємства або товари, на сьогодні не можна. Такими документами ми на сьогодні не володіємо", - додав Мунтіян.

Нагадаємо, від учора в Росію, фактично, припинено імпорт українських товарів. Їх затримують на митниці і додатково перевіряють та вимагають документацію, якої раніше не було потрібно.

Микола Азаров сьогодні сказав, що ці проблеми - наслідок утворення Митного Союзу, тож рано чи пізно їх вирішать.

Глава комітету Держдуми у справах СНД Леонід Слуцький в інтерв'ю “Ехо Москви” теж сказав, що проблема тимчасова та пов'язана насамперед відсутністю України у Митному союзі.