Про це в інтерв'ю для сайту "24" зазначив голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Повну версію інтерв'ю читайте тут: Володимир В'ятрович: У пошкодженні Щорса винні ті, хто заважає його демонтажу

"Наше завдання – показати Бабин Яр як один із фокусів трагедії України у ХХ столітті. Так, безперечним є те, що для цілого світу Бабин Яр виступає символом Голокосту. І ця сторінка Бабиного Яру повинна бути відображена у меморіальному комплексі чи не найвиразніше. Але також слід розуміти, що трагедія Бабиного Яру не завершилася у вересні 1941 року, бо й після цього розстріли тривали. Розстрілювали і євреїв, і ромів, і українців", – зазначив В'ятрович.

Він наголосив, що через двадцять років Бабин Яр став місцем ще однієї трагедії – Куренівської, яка забрала життя багатьох киян. Для того, щоб відобразити все це комплексно, в Інституті створено експертну групу, яка розроблятиме відповідну концепцію.

Існує також ініціатива "Бабин Яр", яку очолює Марек Сівець. Ми проводимо зустрічі з представниками цієї ініціативи – для кращого розуміння того, що мало би бути в Бабиному Яру. Але попри участь в обговоренні громадських ініціатив, я переконаний, що цей проект має бути державним, бо це надзвичайно важлива сторінка в історії України,
– зауважив історик.

В'ятрович уточнив, що наразі відсутні контакти з цього приводу з ізраїльськими колегами. "Але я сподіваюся, що саме в контексті дискусій довкола Бабиного Яру ми вийдемо на якісь контакти. Крім того, ми ще кілька місяців тому відправили до ізраїльського інституту Яд ва-Шем (ізраїльський національний меморіал, присвячений Голокосту) пропозицію щодо зустрічі плюс, можливо, створення робочої групи для обговорення питань українсько-єврейської історії", – сказав він.

Це обговорення є вкрай необхідним, адже навіть "такі високопоставлені представники Ізраїлю, як президент Рівлін, оперують старими радянськими міфами та стереотипами", а тому "майданчик для обговорення тих чи інших питань та для обміну аргументами є просто необхідним – щоб історики згодом отримали можливість впливати на своїх політиків", – переконаний В'ятрович.

Читайте також: Рівлін в Україні: хотів, як краще – вийшло, як завжди