Він розповів, що їхня організація, перебуваючи в Польщі, всіляко намагається допомогти кримськотатарському народові. Так є певні програми, коли кримськотатарських дітей запрошують на відпочинок до Польщі.

За його словами, таким чином мали змогу відпочити в Польщі 247 дітей. І вже завтра на відпочинок відправляться ще 47 маленьких українців.

Зараз ми створюємо програми спільно з Міністерством освіти Польщі. Згідно з цією програмою, діти матимуть змогу здобувати вищу освіту в Польщі, - наголосив Асанов.

При цьому він додав, що через окупацію Криму, в організації виникають чимало труднощів. І в цьому винна не лише окупаційна влада, а й влада України, - переконаний президент польської Фундації КРИМ. Наприклад, за час окупації, багатьом дітям Криму виповнилось 16 років, але вони не можуть отримали українські паспорти.

Я був свідком такої ситуації, коли сім’я з дитиною виїхала з півострова. Аби їх пропустили російські прикордонники, син отримав російський паспорт. Але з цим паспортом його не пропустили українські прикордонники, - розповів Асанов.

Він також прозвітував, що такі програми він фінансував власним коштом, але бюджет майже використано, тому Асанов сподівається на підтримку меценатів.

Різа Асанов наголосив, що в подібних програмах будуть задіяні не лише діти кримських татар, а й інші українські діти, особливо ті, що перебували, або й досі знаходяться в зоні АТО.