Бахматюк пропонує погасити всю суму за 10 років без дисконту, проте Нацбанк не йде на переговори. Про це сам Бахматюк заявив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", опублікованому у вівторок.

За його словами, пропозиція, сформульована і висунута Нацбанку близько року тому, так і не було почуто, опір чинила особисто глава НБУ Валерія Гонтарєва.

Ми приводили чітку аргументацію: "Шановні, ви можете любити або не любити Бахматюка, проте в "Укрлендфармінгу" працює 37 тисяч людей, холдинг платить в рік 2,5 млрд грн податків, ще 2,5 млрд – це фонд зарплати, обсяг виробництва – 1,2% ВВП. Крім того, досвід продажу активів через Фонд гарантування вкладів показує, що активи не продаються навіть за 5% від балансової вартості, тоді як ми пропонуємо 100% через 10 років. Давайте зробимо те, що допоможе державі відшкодувати втрати і наповнити бюджет за розумний час,
– зазначив Бахматюк.

Однак, за його словами, Нацбанк не йде на переговори. "Ми стукаємо в усі двері і говоримо: візьміть у нас гроші, дайте нам можливість говорити з потенційним стратегічним інвестором. Ми відкриті: є реальні активи, і в цьому вже ніхто не сумнівається, і на ці реальні активи, в першу чергу, були витрачені зарубіжні кредити... є активи, є оборот компанії – $1 млрд, EBITDA – $200 млн, є стратегія на десять років . Але ні, потрібно включити всі методи боротьби – зовнішні і внутрішні, найняти сто юристів, витратити серйозні гроші, і в підсумку прийти до тих же активів, які вже закладені перед іноземними кредиторами", – каже власник "Укрлендфармінг".

Документи спрямовані до Фонду гарантування вкладів. Я особисто передавав їх в кабінеті президента Гонтаревій. Вона сказала, що ніколи в житті не зробить цієї реструктуризації. З причин, відомим лише їй. І в Національний банк ми теж направляли листи, але я не знаю, чи були вони хоча б прочитані,
– додав Бахматюк.

За його словами, багато майна компаній Нацбанк і Фонд гарантування забирають через суд. "Але... вони потім не знають, що з ними робити. Як результат – величезне знецінення майна. Йдеться як про рухоме, так і про нерухоме майно. І працюють армії юристів – з їхнього боку, з нашого боку. Навряд чи грошей на оплату їхніх послуг вистачить при продажу цього майна", – вважає підприємець.

Олег Бахматюк сподівається, що переговори можна буде провести вже з новим головою Нацбанку.

Він також додав, що більш успішними є переговори із зовнішніми кредиторами. "Звичайно, вони будуть заспокоєні більше, коли питання з НБУ буде вирішене. Борги зовнішніх кредиторів забезпечені. Якщо так взяти, то Бахматюк – найнятий менеджер у них на службі. Тому моє завдання - достукатися до здорового глузду, що ця компанія коштує набагато більше, ніж котируються сьогодні її борги... Я не думав, що буду цілий рік чекати, з ким сісти за стіл переговорів", – зазначив глава "УЛФ".

У мене ще є сила і дух, і надія цю ситуацію довести до логічного завершення. Я готовий найняти шановну компанію, кращих переговірників. Нацбанк нехай найме іншу. І вони сядуть за стіл і зроблять бізнес-модель. Я готовий просто бути присутнім в процесі і домовлятися з міжнародними кредиторами. Тільки потрібно прибрати ці особистісні відносини і поставити собі за мету зберегти компанію і гроші держави,
– резюмував він.