У час, коли відносини РФ та Заходу досягли критично низької позначки з періоду холодної війни, білоруський лідер більше не зможе дотримуватися "нейтралітету", йому доведеться обирати, пише Іван Нечепуренко для The New York Times.
Читайте також: Анексія Білорусі Росією відбулася ще в 2014 році, – експерт
Крок назустріч Заходу призведе до військової реакції Кремля, схожої до того, що відбулося в Україні після Революції Гідності. Якщо ж президент Білорусі вирішить пристати на бік Росії, це потягне за собою втрату суверенітету республіки і спричинить масові заворушення у країні, розмірковує журналіст.
Є одна обставина, яка спонукатиме Лукашенка визначитися значно швидше – це військові навчання ''Захід", які відбудуться в Білорусі вже у вересні цього року, зазначається у статті.
Білоруси побоюються, що російські військові, прибувши на навчання у Мінськ, більше ніколи його не покинуть. Тривога посилюється тим, що для перевезення 3 тисяч солдат і 680 одиниць військової техніки Росія орендувала 4162 залізничні вагони, акцентує увагу Нечепуренко.
"Війська почали прибувати в Білорусь у кінці липня, а навчання заплановані на середину вересня. Влада обох держав офіційно пообіцяла, що війська повернуться додому після навчань", – йдеться далі.
Читайте також: Лукашенко поділився своєю тривогою щодо Росії
І хоч дружба з Росією є небезпечною, Лукашенко, на думку більшості аналітиків, все ж обере консолідацію зі своїм московським покровителем, констатує автор публікації.
Білорусь може побудувати багато мостів на Захід, але не здатна пройти ні по одному з них. Її європейський вектор – лише спосіб врівноважити відносини з Росією,
– прокоментував для видання політичний редактор новинного сайту Білорусі Tut.by Артем Шрайбман.