Так вважає голова правління "Брокбізнесбанку" Олександр Морозов.

"Уявіть собі поведінку розумного вкладника. У мене, скажімо, є тисяча доларів, під які я можу отримати 8% річних. Помінявши їх на гривню, а гривня стабільна протягом двох років, я можу отримати 18, а то і 20%. Але я не продаю долар. Все одно це [різниця в ставках по гривневим і валютним депозитам] не є мотивацією для продажу долара...", — зазначив банкір.

"На жаль, треба зазначити, що недовіра до валюти прямо пропорційна рейтингу недовіри населення до різних інститутів влади. На що орієнтують світові рейтингові агентства, визначаючи відповідні рейтинги держав", — додав він.

За словами Морозова, НБУ не може, опираючись лише на наявний в нього інструментарій, посилити довіру громадян до гривні. "Все що стосується вимог МВФ, Нацбанк виконує навіть з перевиконанням плану. А те, що стосується уряду, то тут ми не завжди бачимо адекватну ситуацію. Тому з довірою до національної валюти Національний банк теж не може впоратися самотужки", – підкреслив Морозов.

За словами координатора проектів Світового банку в фінансовому та приватному секторі України, Білорусі та Молдови Маріуса Вісмантаса, у цьому році Україна не матиме великих катаклізмів. "Стабільність – це головне", – підкреслив представник СБ.

Водночас, як зазначив Вісмантас, не можна вважати "плюсом" те, що держава має менше альтернатив – джерел підтримки, аніж могла б мати.