Масові протести охопили Барселону 14 жовтня. У ніч на 18 жовтня на протести вийшли близько 13 тисяч людей, через що центр Барселони знову перевторився на хаос, пише La Vanguardia.

Важливо: Хаос у Барселоні: все, що потрібно знати про масові протести у Каталонії

Активісти підпалювали машини, билися з поліцією, кидаючи у силовиків каміння, кислоту, коктейлі Молотова та стріляли феєрверками. Усе це відбувалося, коли мітингувальники намагалися добратися до будівлі іспанського уряду в Барселоні.

Іспанська влада повідмоляє, що протягом ночі щонайменше 80 людей отримали поранення. Серед них – 46 поліцейських. Окрім того, правоохоронці заарештували 33 осіб.


Протестувальники у Барселоні / фото з твіттер

Читайте також: Президент Каталонії хоче провести новий референдум щодо незалежності регіону

Президент Каталонії Жоакім Торра закликав демонстрантів проводити акції мирно. За його словами, спроби насильства лише шкодять руху за незалежність регіону.

Ми не можемо дозволити таким групам, які проникають і провокують, шкодити іміджу руху, який налічує мільйони каталонців,
– наголосив він.

Відео протестів у Барселоні 18 жовтня:

Пожежі під час протестів у Барселоні: відео

Що відбувалося у Барселоні 17 жовтня?

Саме у ніч на четвер, 17 жовтня, загострилися зіткнення між поліцією та прихильниками незалежності Каталонії. Центр міста перетворився на вогняне поле бою. За ніч у Барселоні сталося понад 45 пожеж, протестувальники використовували коктейлі Молотова, будували барикади.

Згодом демонстранти почали ламати паркан, аби перебратися до штабу відділу внутрішніх справ. Тоді почалися їх сутички з поліцією. За словами правоохоронців, активісти випустили піротехнічні ракети проти їхнього гелікоптера, кидали каміння та кислоту.

Протести у Барселоні: відео

Протестувальники також блокували залізничні шляхи, частину доріг та інший транспорт.

Протести у Каталонії 17 жовтня/ фото Getty images, твіттер

Чому поновилися протести у Каталонії? Масові акції протесту почалися у Каталонії після того, як дев’ятьом лідерам каталонських сепаратистів оголосили вирок – від 9 до 13 років за гратами. Серед них – колишні лідери автономного регіону та організатори референдуму про незалежність Каталонії, проведеного у 2017 році. Їхню справу близько двох років розглядали у Мадриді, проте вирок оголосили лише 14 жовтня.

Також суд поновив ордер на екстрадицію експрезидента уряду Каталонії Карлеса Пучдемона, який активно боровся за незалежність регіону і нині переховується у Бельгії. Іспанські органи юстиції звинувачують його у сепаратизмі.

Чому Каталонія хоче незалежності?

  • Каталонці шанують свою історію та розмовляють власною мовою. До того ж, Каталонія – найбагатший регіон Іспанії та сплачує до бюджету найбільше податків. Тому каталонські націоналісти прагнуть домогтися повного суверенітету та незалежності регіону.
  • 1 жовтня 2017 року в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Тоді більшість голосів мешканці Каталонії віддали за відокремлення від Іспанії. Але центральна влада не визнала референдум і його результати, а іспанська поліція застосувала силу проти прихильників незалежності регіону.
  • 11 жовтня глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії.
  • Проте вже 27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії і в регіоні ввели пряме управління. Після цього парламент та уряд Каталонії розпустили.