Читайте також: У Росії погрожують ЗСУ прямим зіткненням через контроль над "сірою зоною"
Так, можливість призначення дебатів з'явилася завдяки включенню восени 2018 року до порядку денного Генасамблеї на 2019 окремого пункту, присвяченого питанню України.
Єльченко наголосив, що призначений час збігається з річницею нападу РФ на Україну. Його обрали спеціально, щоб нагадати про причини російської агресії.
Окрім того, Єльченко повідомив, що рішення про включення пункту щодо окупованих територій України Криму та Донбасу, "дуже не подобалося російській делегації, яка з усіх сил намагалася його зупинити".
Без опору Росії не обійшлося. Було важко. Їм це дуже не подобалося,
– зазначив постпред.
При цьому він уточнив, що поки невідомо, чи будуть ухвалюватися якісь рішення за результатами дебатів, хоча і не виключив такої можливості.
Нагадаємо, Генеральна Асамблея ООН у суботу, 22 грудня, більшістю голосів прийняла запропоновану Україною нову "кримську" резолюцію. Проти документу проголосували 27 делегацій. Нова резолюція засуджує зафіксовані на території анексованого Криму порушення прав людини та незаконне встановлення Росією законів, юрисдикції та управління у регіоні.
Раніше, 18 грудня, прийняли резолюцію про проблему мілітаризації Росією Криму та акваторій Азовського та Чорного морів. За документ проголосували 66 країн, проти – 19, 72 утрималися.