Версії вбивства Шеремета

– Міністр правий в тому, що в нас одна з ключових версій і більшість доказів вказують на те, що є російський слід.

Оскільки він був в опозиції до російського президента і навіть до білоруського. Тобто такі речі вже не будуть виключені.

Читайте також: Заступник Авакова розповів про проблеми з СБУ у розслідуванні справи Шеремета

Про заслуги журналістів в розслідуванні справи Шеремета

– Журналісти, коли висвітлюють щось, не несуть відповідальності в нашій країні. Я не бачив такого випадку, коли за поширення будь-якої слідчої чи оперативної інформації журналіст ніс відповідальність. Він розслідував, він її подав, як міг, як хотів, як він це бачив, як він це розслідував.

Те, що виявили Устименка – це якісна робота і це дійсно зіграло ключову роль, що повний номер ідентифікували, вони вийшли на автомобіль, а значить і на Устименка.

Читайте також: Заступник Авакова знає, чому журналістам у справі Шеремета вдалось більше, ніж слідству

Про допомогу ФБР в справі Шеремета

– Офіційно вони допомагали тільки в аналізі вибухівки. Але їхня експертиза нічого не дала. Але ще вони допомагали нам в аналізі відеонагляду. Вдалось встановити як вони рухались, як вони виглядали, але ФБР не може дати точний портрет як виглядав злочинець.

Ми дали запити в 14 країн, щоб допомогли вивчити відео. Ми до цих пір співпрацюємо з ФБР і іншими країнами, на всіх етапах слідствах.

Читайте також: Троян розповів на яких етапах ФБР допомагало в розслідуванні справи Шеремета

Про кількість злочинів

Коли в березні 2016 року мене призначили на посаду першого заступника, начальника кримінальної поліції України, я зіткнувся з двома речами. Перше – це законодавча база. В нас не було НСРД (негласні слідчі розшукові дії) і в нас абсолютно не працювала ОРД (оперативно-розшукова діяльність) – найголовніші інструменти оперативників для розкриття злочинів.

– Я поставив ставку на важкі, особливо важкі та середньої важкості злочини, на їх розкриття. Я і всі наші хлопці запустили процес необоротності.

– Розкриття злочинів збільшилося на 15, 17, 18 і 25%. Тобто розкриття злочинів збільшилося, злочинів стало менше.

Читай також: Злочинів поменшало, – заступник Авакова похизувався досягненнями на посаді

Про концепцію розвитку МВС

– З початку цього року ми працюємо над новою концепцією МВС. До кінця року вона має бути подана в ВР.

І вже на данний момент багато зроблено, ми забрали райвідділки і запустили сервісні центри. Розформували ДАЇ і запустили патрульну поліцію. Дільничих замінили на групи швидкого реагування. Ми створили єдиний кол-центр, в якому ваш дзвінок не проігнорують і ви отримаєте потрібну допомогу.

Більше – дивіться у програмі.