Головне питання, яке потребує відповіді – чому російські найманці вирішили завдати удару по позиціям курдських сил, які в альянсі з США, перетнувши нейтральну зону. Причина – намагання захопити газовий завод Коноко на родовищі Аль-Ісба. Цей завод розташований посеред голої пустелі приблизно в 5 кілометрах від околиць Хішшама, де зосередилися найманці ПВК "Вагнера". Про це пише "Інформаційний спротив".

Читайте також: 300 росіян загинуло чи поранені у Сирії внаслідок удару США, – Reuters

Задум операції полягав у нічному ударі по курдських позиціях і кидку на 5 кілометрів по пустелі до газового заводу Коноко. Російські найманці почали обстріл курдів об 23:00 годині 7 лютого. Вони розрахували, що своїх сухопутних сил і артилерії вистачить для швидкого придушення сухопутних сил курдів, і навіть американського спецназу, і забезпечення прориву до заводу. І розраховували, що курди не зможуть вночі перешкодити колонам найманців прорватися до газового заводу.

Однак підготовка до самої операції розпочалася ще за тиждень до цього. Тоді російські найманці розпочали перекидати свої сили на лівий берег річки Євфрат. При цьому російське командування намагалося переконати американських військових, що нічого не планується. За цей час їм вдалося накопичити достатньо сил для придушення курдської лінії оборони артилерією і танками, а також захоплення і утримання повного контролю над газовим заводом Коноко.

Читайте також: Усі ідентифіковані найманці "Вагнера", що загинули у Сирії, раніше воювали на Донбасі: фото

Варто зазначити і важливість газового заводу Коноко у Сирії. Головними активами в країні є нафтогазові комплекси, на яких тримається вся економіка країни – від випічки хліба до бензину для автомобілів. Відтак захоплення цього заводу – це вплив на регіон. При цьому до вересня 2017 року, поки завод був захоплений ІДІЛ, його не наважилися бомбардувати, як і інші НПК. Пошкоджень він зазнав лише тоді, коли терористи ІД відступали.

Все зробити планувалося як і у випадку з нічним захоплення аеропорту Приштина у 1999 році у Косово, коли НАТО було поставлено вже до відома після операції. Однак російські військові не врахували, що американці застосують авіацію, щоб відбити атаку. Тут варто відзначити, що в США були готові до цього нападу, адже, для прикладу, щоб використати бомбардувальники В-52, треба 6-8 годин для його підготовки та прильоту на місце атаки.

Читайте також: Портников пояснив як Путін використовує "Вагнера", в тому числі і на Донбасі

Поки Росія заперечує загибель своїх військових. Згодом з’явилася офіційна інформація від російського МЗС про можливу загибель "декількох росіян". У той же час аналітики зазначають, що навряд чи така атака зі сторони найманців ПВК «Вагнера» була можлива без згоди Путіна. І зробити це планувалося до президентських виборів у Росії. Це було б підтвердженням "перемоги Росії над США" перед голосуванням на фоні чотирирічної російської істерії про протистояння з США. Адже Путіну потрібна була "маленька переможна війна". Тепер же, що і США, що і Росія прораховують свої подальші кроки після цього бою. Яким буде їх результат – поки невідомо.