Його 12 вересня, на запит ФСБ Росії, Генеральна прокуратура України екстрадувала на батьківщину. Там Тумгоєва звинувачують в участі в ІДІЛ.

Читайте також: Побиття журналістки під стінами ГПУ: поліція затримала нападницю

Націоналісти ж у столиці намагалися узяти штурмом будівлю Генеральної прокуратури. Вимагали звільнення заступника генпрокурора Євгена Єніна. Саме він підписав документи на видачу країні-окупанту добровольця АТО, виходця з Інгушетії, Тимура Тумгоєва.

Сутички ГПУ
Фото сутичок під ГПУ

Його віддають в руки ворогу, підписують йому смертний вирок, який розтягнутий на десятки років. В страшних в'язницях йому доведеться канати свої роки,
– заявив учасник акції Богдан Ходаковський.

За словами Генеральної прокуратури, Тумгоєва через Інтерпол розшукувало ФСБ Росії. А все тому, що він начебто воював у Сирії проти про-асадівських сил на боці Ісламської держави.

Але, протестувальники заявляють, що потім пішов добровольцем на Донбас і воював проти росіян.

Так сьогодні всі добровольці не мають статусу на війні. Я також боєць, який не має статуса 5 рік. Вони завтра мають право нас віддати. Але він (Тимур Тумгоєв – "24") був і є цьому свідки. Інша справа шо його не знімали під час боїв в Широкино і Водіне бо він переживав, що у нього на батьківщині залишилася родина,
– розповів командир роти Української добровольчої армії Андрій Червень.

За словами активістів, Тумгоєв приїхав в Україну два роки тому. Його затримали у аеропорту Харкова, куди він прилетів із Туреччини. І одразу відвезли у СІЗО, де повідомили, що його розшукує ФСБ Росії. Тумгоєв почав просити про політичний притулок в Україні,т але постійно отримував відмову, і навіть хотів покінчити життя самогубством.

В свому єдиному інтерв'ю Тимур Тумгоєв сказав, що хотів офіційно воювати проти Росії. Проте спецслужби його не почули. Народний депутат Ігор Луценко каже: такий вчинок з боку України – ганебний.

Ще одна угода 1993 року, якщо він російський громадянин, то в черговий раз держава Україна надала правову допомогу РФ,
– наголосив народний депутат від "Батьківщини" Ігор Луценко.

У Генеральній прокуратурі стверджують: немає доказів того, що він воював на Донбасі. І позитивний імідж Тумгоєва намагаються створити штучно.

Він, згідно технічних даних українських спецслужб, перебував за 30 кілометрів в глибу Маріуполя. Про пана Тумогоєва ми дізналися лише від заяв нібито його побратимів вже після завершення двох річного процесу. Тримати тут російські кримінальні елементи, ми важаємо, неможливим,
– сказав Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

У свою чергу активісти від своїх вимог відступати не планують. Де наразі перебуває Тимур Тумгоєв, невідомо.

Читайте також: У Казахстані судять журналіста Гороховського за "семінар по Україні": подробиці

У прокуратурі зазначили, що згідно із законами, наш консул контролюватиме, в яких умовах його утримують і чи не чинять над ним насилля.