Про підписання указу повідомляє Офіс Президента України.

Важливо Карантин в Україні посилили: що нового

У самому указі зазначається, що його підписано на виконання закону про гуманітарну допомогу, а також для подолання наслідків надзвичайної ситуації в Італії.

Своїм указом Володимир Зеленський постановив надати гуманітарну допомогу Італії, а Кабінет Міністрів зобов'язав підготувати її надання.

Водночас Офіс Президента України у своєму телеграмі пояснює, що в указі мовиться передовсім про те, що бригада українських медиків вирушить до Італії. Там вони допомагатимуть місцевим лікарям боротися з коронавірусом, а також набиратимуться досвіду у боротьбі з інфекцією.

А завтра у межах двосторонньої взаємної допомоги до Італії вирушить українська медична група. Вони допоможуть італійським лікарям у боротьбі з пандемією у цей найскладніший для них період. Вже за два тижні наша група повернеться в Україну з дуже цінним досвідом та знаннями,
– зазначив Володимир Зеленський у своєму відеозверненні.

"Це – протидія коронавірусу в піковий період, швидке розгортання нових місць для обсервації та мобільних госпіталів", – додав він.

До слова Реальна кількість інфікованих коронавірусом у світі – до 10 мільйонів людей, – експерт

Окрім цього, Зеленський наголосив, що наші лікарі регулярно контактують також з медиками міста Уханя. Вони постійно отримують важливу інформацію та передовий досвід китайських колег у протидії коронавірусу.

Дивіться відеозвернення Володимира Зеленського:

Ідея про відправлення медиків в Італію: коротко

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков раніше заявив, що сама Італія звернулася до України по гуманітарну допомогу. У зверненні мовилося про направлення туди медиків.

Більшість європейських країн уже відправили свої медичні бригади на підтримку Італії. Володимир Зеленський тоді заявив, що Україна теж пристане на це прохання про допомогу.

Що відомо про коронавірус в Італії?Якщо брати до уваги кількість загиблих від коронавірусу, то Італія найбільше постраждала внаслідок пандемії. Там від інфекції станом на 3 квітня померли вже майже 14 тисяч людей.

Водночас загальна кількість хворих на коронавірус в Італії вже перевищила показник у 115 тисяч людей. За цим показником країна третя у світі після США та Іспанії. Понад 18 тисяч італійців вже перехворіли на коронавірус.