Про такий спосіб терапії говорили вже давно, але тільки зараз вченим з Університетського коледжу Лондона вдалося знайти механізми для ідентифікації в структурі раку "слабких" ділянок, повідомляє ВВС.

За словами британських вчених, пропонований ними метод, заснований на вивченні ДНК, зможе замінити хіміо- та радіотерапію. Замість цього пацієнтам пропонуватимуть вакцину, виготовлену на основі протеїнів, витягнутих з ракової пухлини хворого. Вакцина буде "запускати" імунну систему на боротьбу зі злоякісними клітинами.

Імунну систему залучали для боротьби з онкозахворюваннями і раніше, але здебільшого всі відомі вакцини проти раку виявилися неефективними. Вчені з Університетського коледжу пояснюють це тим, що захисні механізми організму прямували на невірні цілі. Справа в тому, що ракова пухлина це не єдине, рівномірне утворення. Вона складається з абсолютно різних, по-різному мутованих клітин, тому і поводитися окремі ділянки пухлини можуть по-різному.

Для кожного пацієнта по суті буде розроблятися унікальний метод лікування,
– заявив професор Чарльз Суонтон з інституту раку Університетського коледжу.

Хоча нова терапія ще не була випробувана клінічно, і метод лікування на практиці може виявитися дуже дорогим, дослідники називають відкриття одним з найперспективніших у сфері боротьби з раком за останній час.

Читайте також: Вчені створили революційну терапію, яка перемагає рак у 90%