Творчий шлях Гауді розпочався з проектування вуличних ліхтарів, фонтанів, павільйонів, вітрин та стендів для магазинів. Останній навіть втрапив на виставку у Парижі. Сам Гауді на ній присутній не був, але вона стала причиною знайомства з підприємцем Еузебі Гуелем, який пізніше став головним замовником та другом Гауді. Першим же великим самостійним проектом, після якого Гауді навідала популярність, став Будинок Вісенс.

Читайте також: Мистецтво нескінченних ліній: 9 споруд Хундертвассера, які неодмінно треба побачити


Будинок Вісенс у Барселоні

Замовником проекту став Мануель Вісенс – відомий тогочасний фабрикант, який займався продажем плитки. Він хотів хотів отримати два в одному – помешкання, куди можна було б втекти з родиною від літньої задухи та метушні, і фактично рекламний стенд його продукції. Гауді так і зробив. У саду розташувались фонтан та невеличкий водоспад, а фасад архітектор повністю вкрив різнокольоровою плиткою. Робота над проектом кипіла з 1883 по 1885 роки.


Будинок Вісенс

У 2005 році будинок оголосили Світовою спадщиною ЮНЕСКО. Для публіки Будинок Вісенс відкрили тільки у 2017 році. Тобто закритим для широкого загалу він був 132 роки.

Яку архітектурну спадщину залишив великий каталонець Антоніо Гауді і чим вона унікальна – читайте у матеріалі 24 каналу.


Будинок Вісенс


Будинок Вісенс


Будинок Вісенс


Будинок Вісенс


Будинок Вісенс


Будинок Вісенс


Будинок Вісенс


Інтер'єр будинку Вісенс у Барселоні


Будинок Вісенс