Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив депутат фракції "Об’єднання "Самопоміч" у Київраді Олексій Руденко.

Причина – вони належать великим корпораціям, за якими стоять відомі бізнесмени.

"З’ясувалося, що "Сервіс-Технобуд" (сума пайового внеску — 10,2 млн грн) належить, наскільки можна судити з інформації в ЗМІ, до Київської Інвестиційної Групи відомих у столиці бізнесменів Василя Хмельницького та Андрія Іванова. "Енергоінвест" (сума пайового внеску - 12,9 млн грн) —об'єкт, що знаходиться в сфері інтересів Віктора Іванчика (Астарта-Київ). Це величезний агрохолдинг, лідер на ринку виробництва цукру, компанія провела IPO на Варшавській Фондовій Біржі. Нарешті ЦУМ (сума пайового внеску у звернені не вказана), як усім відомо, належить одній з компаній Рината Ахметова", — написав Руденко.

Як зазначив депутат, керівництво компаній пояснювало своє звернення затяжною економічною кризою, і, як наслідок, відсутністю достатніх коштів. Насправді великі бізнес-гравці, прикриваючись цими малими компаніями, хотіли відкласти сплату пайового внеску до бюджету Києва.

"Давайте речі називати своїми іменами. Об'єкти будівництва "пакують" в окремі тимчасові юридичні особи. Показують там погане фінансове становище, і на це посилаються, щоб відтермінувати сплату пайового внеску місту, хоча у бенефеціарів кошти, очевидно, є", — переконаний депутат.

"Це загалом – десятки мільйонів гривень, які міг недоотримати київський бюджет. Будь-яке відтермінування сплати — це пряме кредитування забудовників за рахунок міського бюджету. А ми потім шукаємо кошти на ліки, дитсадки, школи, лікарні тощо. Безумовно, міська влада має вибудовувати прозорі та сприятливі умови для нового будівництва в місті, адже це єдина запорука розвитку Києва, однак і від забудовників вона має вимагати партнерських відносин і виконання взятих на себе зобов’язань. Якщо місто надає вам можливість будувати, то вже хоча б сплачуйте пайові внески, а не намагайтесь кожного разу дурити киян!" — наголосив Олексій Руденко.