– На сайті НАЗК, де оприлюднюються декларації всіх посадовців, немає адрес. Тобто, ми як користувачі цього реєстру не можемо побачити точного місця розташування нерухомості, яка належить конкретному посадовцю. Таку інформацію може побачити тільки працівники НАЗК. Раніше цю інформацію могли бачити працівники НАБУ, які мали доступ до реєстру, але нині навіть для них інформація є закритою.

Читайте також: Що таке Вищий суд з питань інтелектуальної власності і для чого він потрібен в Україні

– Те, що журналісти могли робити розслідування і раніше знаходити їхнє (суддів – 24 канал) житло, то ні для кого не буде новиною. В цьому випадку немає ніяких підстав говорити, що джерела цієї інформації немає. Також грабують те житло, якого немає в декларації. І судді це також "списують" на декларації, що є абсурдом.

– Законопроектів, які пропонували закрити частину декларацій, і ця частина якраз стосувалася правоохоронної діяльності, було багато. Минулого року це був законопроект, який готувався та пропонувався заступником генерального прокурора Матіосом. Тоді його дуже публічно розкритикували, а тому він так і не просунувся в парламенті. Нині з'являється багато ініціатив від різних народних депутатів, які намагаються проштовхувати те саме.

– На мою думку це (що судді хочуть закрити декларування – 24 канал) пов'язано із тим, що на початку цього року НАБУ передало до суду перші, здається, п'ять справ і серед них чотири це якраз суддів.

Більше – дивіться у програмі.