Історія села Санжійка почалася ще на початку 20 століття. Оскільки у цьому місці сходяться підводні течії з Босфору й Керченської протоки, кораблі закручувало і часом могло викинути на мілину.

Вражає! Олешківські піски – друга за величиною пустеля Європи: фантастичні фото

Аби запобігти аварії, військові звели вежу і щоночі запалювали на ній ліхтарі. Згодом нарешті встановили повноцінний маяк. З того часу судна у безпеці, але море й далі несе загрозу людям. У жовтні 2018 року, коли туристи роз'їхались, відбувся зсув ґрунту: сповзла ділянка протяжністю один кілометр.


У цьому місці сходяться підводні течії з Босфору й Керченської протоки

Геологи запевняли – це природний процес: море відвойовує суходіл – нещадно підмиває береги, а рясні дощі тільки підсилюють цей ефект.


Море відвойовує суходіл, нещадно підмиваючи береги

Перший Санжійський маяк з'явився у 1921 році. Пізніше берегова лінія відійшла, і вежа опинилася у воді. Згодом, 1956 року побудували новий маяк, який можна побачити й зараз.

Через сильні течії берег моря весь час розмивається. Аби уникнути затоплення маяка, його нову будівлю 2010 року перенесли якомога далі від берега. На черзі – приватні будинки.


Санжійський маяк

У 2019 році пісок розчистили, туристи знову заполонили пляжі. Як виглядатиме це місце за десяток років, спрогнозувати важко.

Про унікальне українське місто на воді – читайте у матеріалі.