Які ризики закриття російських соцмереж?

Цей збудник (російські соцмережі) народної думки може в майбутньому бути використаний ще неодноразово... Як в одну, так і в іншу сторону... Точно як і Арку Дружби народів та тему ЛГБТ-спільнот, яку не стільки фарбували під Євробачення, скільки випробували суспільство для майбутніх маніпуляцій. Як мінімум, замір показав, що дана тема може бути корисною для зміни фокусу в українському соціумі.

В той же час, російські соціальні мережі менш важливі, ніж пенсійна реформа, яку розробляє уряд. І тут панувала тиша.

Уряд Гройсмана пропонує поетапне збільшення тривалості страхового стажу. Не одразу, а протягом десятиріччя, що непогано. Бо з однієї сторони, не малий термін, а з іншої – це важко сприймати посткомуністичному суспільству.

Читайте також: Чого українцям чекати від пенсійної реформи

Переваги пенсійної реформи

Відсутність трудового стажу можна виправити, просто докупивши його. Як на мене, гарний інструмент для фрілансерів, самозайнятих чи тих, хто мав проблеми із офіційним працевлаштуванням і не був у бізнесі.

Окремо є про захист на шкідливих виробництвах та скасування спеціальних пенсій. Виключеннями будуть тільки військові!

Також йдеться про підняття пенсій, правда не значне. Хоча, якщо кредит буде, то сума може і змінитися. Це читається між рядків. І у випадку виборів, президент сам штовхатиме уряд на підняття пенсій.

Хоча обираючи між корупцією найвищих чинів та монополіями для олігархів, все ж таки високі пенсії людям похилого віку виглядають краще. В силу того, що вони не виводять все в офшори і витрачають на локальному ринку.

Недоліки пенсійної реформи

Окремо варто звернути увагу на момент погодження із МВФ, яке може викликати безліч питань, в силу різних цілей цієї "поважної" організації та держави Україна. Ми живемо в системі закредитованих політичних координат, тому наразі, на превеликий жаль, змушені вдаватись до таких вчинків. Якщо ж, політики та населення вирішать покінчити цю співпрацю, підходи до формування бюджету, реформ, тарифів та пенсій будуть іншими... До речі, навіть політики протилежних поглядів, такі як Путін та Саакашвілі, свого часу відмовились від співпраці із Фондом. Причини зрозумілі.

Правда, в розрізі окремих питань, в тому числі і пенсії, роль МВФ перевищена і дещо демонізована. Так як, до прикладу, пенсійну реформу підготує уряд, а затверджуватиме не МВФ, а Верховна Рада.

Читайте також: Пенсійний вік може зрости для українців з малим стажем роботи

Чому питання пенсії важливо вирішити зараз?

І на останок, те що було зроблено вчора, це швидше данина уже існуючим пенсіонерам та намагання вирулити тонучий корабель Пенсійного фонду.

Але країні вже потрібно почати дискусію про майбутніх пенсіонерів, які ними стануть через 20-30-40 років. Про тих, для кого сьогодні заборонили ВК та Однокласники. Як вони житимуть, в якій країні і чи буде у них пенсія взагалі? І тут потрібна чесна, відкрита дискусія, яка дозволить молодим людям планувати життя, сплачуючи в пенсійний фонд чи накопичуючи собі особисто.