16 років тому будівлю взяв у оренду Міжнародний благодійний фонд "Музей історії повітроплавання і авіації". Серед його засновників — вже покійна матір екс-регіонала Нестора Шуфрича.

Та за цей час, поки будинок був в оренді у фонду, його не ремонтували, хоча й обіцяли, що перетворять його на музей.

Зараз фондом керує Володимир Глібко. Він — помічник Нестора Шуфрича. Активісти вважають, що ці люди намагалась знищити будинок Сікорських у своїх власних інтересах.

Контактів офіційних очільників фонду у реєстрах немає.

Читайте також: Український авіаконструктор, який втілив мрію да Вінчі

Сам же Нестор Шуфрич ситуацію не коментує. Він на відпочинку. Тож невідомо також те, що робитиме фонд після останнього рішення суду. Той легендарну будівлю повернув державі. Цьому найбільше радіють захисники культурної спадщини.

"Він досить аварійний. Але його можливо врятувати. І ми вже пояснювали балансоутримувачу, що вони несуть повну відповідальність, в тому числі, кримінальну, за доведення об'єкту культурної спадщини до стану руйнації", — зазначив заступник голови відділу контролю об'єктів культурної спадщини Андрій Печінкін.

Спеціалісти вже розробляють проекти реконструкції, та їхні плани і зараз під загрозою. Разом із легендарним будинком. Сторона фонду може подати касацію та залишити дім Сікорського за собою.

Слід зазначити, що міністр інфраструктури Володимир Омелян анонсував опитування про те, чиє ім'я має носити аеропорт у Борисполі. Серед запропонованих видатних осіб й Ігор Сікорський.