Як зазначають чиновники, в Україні і так занадто дешеві сигарети, зокрема, якщо порівнювати з країнами ЄС, де вартість пачки починається від €3. На їх думку, більш дорогі сигарети можуть допомогти в оздоровленні нації і забезпечити значний дохід до держбюджету.

Але чи справді українці менше курять в залежності від ціни сигарет?

За даними all.biz міжнародного центру інтернет-торгівлі Allbiz, зв'язок в цьому питанні все ж простежується. Приміром, аналізуючи інформацію за друге півріччя 2014 р., коли в липні акциз на тютюнові вироби підвищився в середньому на 25%, кількість покупок сигарет впала на третину, так і не повернувшись до кінця року на колишні показники. У 2015 році за аналогічний період ситуація була більш стабільною, хоча в листопаді, коли цей товар навіть трохи подешевшав, були всі передумови для збільшення кількості покупок.

В цілому ж, оцінюючи інформацію за друге півріччя 2014 і 2015 рр, попит на тютюнові вироби був трохи більший в минулому році, ніж у позаминулому – очевидно, до цін вже звикли.

Таким чином, коли плани влади щодо збільшення акцизу та встановлення мінімальної ціни реалізуються, цілком ймовірно, що українці стануть значно менше курити. Міністерство фінансів оприлюднило такий же прогноз, уточнивши, що вживання тютюнової продукції знизиться приблизно на 7%. У першу чергу це відбудеться із-за високої ціни на сигарети та у зв'язку з обмеженими фінансовими можливостями українців, хоча й обіцяє позитивно позначиться на їх здоров'ї.