Обговорення проходить в електронному вигляді та триватиме до 18 грудня, повідомили на сайті Харківської міськради.

Читайте також: Проспекту Григоренка у Харкові таки повернуть ім’я Жукова

Охочі також можуть проголосувати за або проти перейменування.

Наразі свою думку висловили 102 людини. 85% з них – проти присвоєння проспекту імені Жукова.

жуков харків міська рада григоренко перейменування
На сайті Харківської міськради триває голосування / city.kharkov.ua

Про результати обговорення міськрада повідомить до кінця року.

Про суперечки щодо перейменування

  • У травні 2016 року голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Райнін підписав розпорядження "Про перейменування низки об'єктів топоніміки Харкова" у межах політики декомунізації. Відповідно до нього перейменували станцію метро "Маршала Жукова" на "Палац спорту", а однойменний проспект – на імені Петра Григоренка.
  • У травні 2019 року на сайті Харківської міськради зареєстрували електронну петицію з вимогою повернути проспекту і станції метро ім'я маршала Жукова. За повернення колишньої назви виступав зокрема й мер Харкова Геннадій Кернес. А також ветеранські організації міста. Їхнім аргументом було те, що брав участь у визволенні України від нацистів і неодноразово бував в Харкові.
  • У червні міська рада повернула проспекту Петра Григоренка ім'я маршала Жукова. На підтримку такого рішення проголосували 59 депутатів, проти – 13.
  • У вересні Харківський окружний адміністративний суд задовольнив адміністративний позов депутатів різних рівнів і скасував перейменування проспекту Григоренка на імені Жукова. Серед причин – не було проведене громадське обговорення запропонованого перейменування та порушена процедура.
  • Харківська міськрада подала апеляцію. На початку листопада Другий апеляційний адміністративний суд підтвердив незаконність повернення імені маршала Жукова проспекту Григоренка.

Хто такий маршал Жуков? Радянський полководець і державний діяч, чотириразовий Герой Радянського Союзу.

Під час Другої світової війни командував військами Київського особливого військового округу, Генеральним штабом, 1-м Білоруським фронтом.

Однак його особистість – неоднозначна. На думку багатьох експертів, полководець не цінував життя своїх солдатів. Історики писали про нього: "Жуков ніколи не поведе армію в бій, якщо в нього людей не в 5 разів більше, ніж у противника".

Жуков також очолював військові навчання радянської армії із застосуванням на Тоцькому полігоні в Оренбурзькій області ядерної зброї, які мали фатальні наслідки.

жуков григоренко перейменування харків проспект міська рада
Генерал Жуков відомий своєю жорстокістю