115 мільярдів гривень – це сума офіційних збитків державних аграрних підприємств за минулий рік. Якби цих втрат не було, пенсії можна було б збільшити вдвічі.

Приватизація державних підприємств

– Приватизація потрібна, але вона не зовсім реальна. Це стосується не тільки Міністерства аграрної політики України, яке проявляє таку ініціативу. У нас в Україні є 3,5 тисяч таких підприємств. З них реально працюючих 1 800, і тільки 100 підприємств дають дохід в державний бюджет Україні – всі ніші збиткові.

Тільки за квартал цього року замість того, щоб отримати 17 мільярдів гривень від приватизації, ми отримані збитки у розмірі 10-ти мільярдів гривень.

– Проблема в тому, що Фонд державного майна не хоче брати ці підприємства, бо немає швидкої і прозорої процедури. Ті підприємства, які приносять дохід, потрібно залишити в державній власності, але посилити державний менеджмент, щоб вони працювали ефективніше, результативніше та давали більший прибуток. Всі ніші – в прискореній процедурі треба продати.

Якщо аукціони будуть прозорими – то сюди прийде західний інвестор. Він проведе інвентаризацію, модернізацію і ці підприємства запрацюють.

– Але це стосується не стратегічних підприємств. Якщо підприємство стратегічне, навіть якщо воно збиткове, його не можна продавати.

Шляхи вирішення

– Коли підприємства перебувають на балансі у підприємств, то вони працюють не прозоро і таким чином виводяться кошти за кодон. Потрібно зробити інвентаризацію та реєстрацію підприємств. Вирішити, що залишити, а що продати.

Фонду державного майна потрібно забрати ці підприємства на свій баланс, а Верховній Раді в прискореному режимі прийняти закон про прискорену приватизацію.