Біля входу до замку є напис: "Вінець трудів — перемога, перемога — це тріумф, а тріумф — це відпочинок". Саме для відпочинку коронного гетьмана Конецпольського й спорудили у 17 столітті цей маєток.

Будівництво тривало якихось 5 років, а от оздоблення — учетверо довше. Уже незабаром Підгорецький замок зажив слави місця з найгучнішими гуляннями, що затягувалися на тижні. Щоб усі околиці знали про вечірки, їх супроводжували феєрверками та гарматними залпами.

Гості збирались у величезній їдальні, прикрашеній 72-ма портретами, розважали відвідувачів оркестр і власний театр гетьмана. Підгорецький замок називали польським Версалем. Сюди залюбки навідувалися король Ян ІІІ Собеський, австрійський цісар Франц-Йосиф та письменник Оноре де Бальзак.

Двадцяте століття принесло Підгорецькому замку більше нещасть, ніж усі попередні: спочатку радянська влада вивезла скульптури до Петербурга та перетворила палац на військову казарму. Далі гірше — в цих стінах облаштували санаторій для хворих на туберкульоз.

Читайте також: Тунелі Дніпра. Одне з наймасштабніших будівництв України

Лише 8 років тому замок став музеєм і улюбленим місцем для романтичних прогулянок. Деякі туристи приїжджають сюди з бажанням полоскотати собі нерви, сподіваючись зустріти привида Білої Панни — дружини Северина Жевуського, яку той через ревнощі замурував у стінах замку. Інші ж хочуть на власні очі побачити місця зі зйомок "Трьох мушкетерів".