– У 2016 році ЄС затвердив нові критерії, за якими буде проводитися аналіз країн, чи вони виконали певні вимоги і за якими власне кажучи країни потрапляють до офшорного списку або Black List, а насправді він називається "Список країн, які не співпрацюють з питань оподаткування".

Читайте також: Скільки фірм українських чиновників перебувають в офшорах: вражаючі цифри

– У грудні 2017 році ЄС опублікував той список, у якому було спершу 17 країн. Критерії дуже прості: виконання настанов плану дій BEPS, імплементація тих інструментів, які дозволять боротися з офшорами, обмін інформацією на рівні податкової служби та відсутність штучних механізмів в країні, які були б цікавими для резидентів інших країн: приховати капітал в іншій країні.

У січні з цього списку вилучили 8 країн, тому що вони на високому рівні дали політичне зобов'язання всі настанови ЄС і тому їх виключили. Тобто залишилося всього 9 країн. Україна поки що не проходила рейтинг і поки не оцінювалася. У четвертому кварталі 2018 року ЄС проаналізує ще раз всі країни на предмет виконання вимог.

– Глобальний форум ОЕСР проведе перевірку імплементації стандартів обміну інформацією і Україна отримає певний рейтинг. Якщо ми отримаємо поганий рейтинг, то це буде дуже негативним сигналом для будь-яких інвесторів, як внутрішніх, так і зовнішніх.

До слова, тим, що українські чиновники аж надміру активно користуються офшорними компаніями, вже давно нікого не здивуєш. На них можна записати частину майна, сховати кінцевих бенефіціарів бізнесу, “оптимізувати”, а точніше кажучи - просто ухилитися від сплати податків.

Що таке офшор? Це один з найвідоміших і найефективніших методів "планування" податків або їх "оптимізації" (ухилення від сплати податків).

Що таке Європейський Союз (ЄС)? Це унікальне об'єднання країн Європи, які через створення спільного ринку, економічного та валютного союзу, а також шляхом реалізації спільної політики й діяльності мають на меті забезпечити безперервне економічне зростання, соціальний розвиток і згуртованість країн-учасниць.