Наразі Україна посідає останнє місце в Європі за рівнем забезпечення лікування пацієнтів, які потребують пересадки нирки.

Читайте також: Лікарі прокоментували ситуацію щодо розповсюдження грипу та ГРВІ в Україні

Тричі на тиждень по 4 години – саме така мінімальна норма терапії, згідно з протоколом лікування. Але за ним гемодіаліз отримують далеко не всі. Цього не приховують і лікарі. Аргументують це тим, що лікування є індивідуальним.

Ми повинні корелювати протокол відповідно до пацієнта. Якщо пацієнт буде почувати себе задовільно при лікуванні, яке не таке, як написано в протоколі, я вважаю, що потрібно переробляти ці протоколи. Тоді залишкова функція нирок ще працює і цьому пацієнту достатньо один діаліз на тиждень,
– розповів директор Київського міського центру нефрології та діалізу Едуард Красюк.

Але серед них – не лише пацієнти, у яких нирки ще трохи працюють. В українських лікарнях є люди, яким озвучували іншу причину скорочення гемодіалізу: мовляв, місця та грошей на всіх не вистачає.

Читайте також: Медична реформа планетарного масштабу: як медицина стає patient friendly

У Чехії жителів у 4 рази менше, ніж в Україні. Однак, коли в розрахунку на 1 мільйон населення в Україні гемодіаліз отримують 125 пацієнтів, тут їх майже 700.

Відомо, що у Чехії працює принцип "гроші ходять за пацієнтом". Саме хворий обирає, у якій клініці хоче отримувати послуги. Їхню вартість покриває страхова компанія.

Система відшкодування за лікування базується на принципі купівлі послуги, до якої входить робота персоналу, лікарів, витратні матеріали, приміщення, комунальні витрати. Окремо страхові компанії компенсують вартість медикаментів, лабораторних тестів, транспортування пацієнтів та все інше. Пацієнт ні за що не платить,
– зазначив головний менеджер мережі приватних діалізних центрів у Чехії Алеш Захард.

Якщо пацієнт не може самостійно пересуватись, на гемодіаліз його привозить швидка. За цю послугу людина не платить.

в Україні ж витрати на діаліз покриває державний або міський бюджет. Обов'язкового страхування немає: ані приватного, ані державного. МОЗ обіцяє: медична реформа все змінить. Попри міфи про платну процедуру, пацієнти, які потребують гемодіалізу, обов'язково отримуватимуть його безкоштовно та у повній мірі. Адже тепер гроші виділятимуть не на ліжко-місця, а на конкретну людину.