Зустріч тет-а-тет Володимира Зеленського із Володимиром Путіним на полях саміту може відбутись. Про це сказав віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба в ефірі програми "Свобода слова".

Важливо: Зеленський у Парижі не братиме на Україну жодних юридичних зобов'язань

Кулеба пояснив, що така ситуація може виникнути на нормандській зустрічі у Парижі спонтанно.

Згадайте Мінськ, як відбувались тоді переговори в 2015-му році. По декілька разів за час перемовин змінювались формати, то вони зустрічались так, то інакше. Заздалегідь це не було заплановано,
– сказав він.

Віцепрем’єр додав, що таку зустріч проводитимуть, "якщо вона дасть можливість зробити крок уперед". За словами Кулеби, саміт чотирьох – "формат доволі гнучкий".

Так, від обов’язкової протокольної частини можуть бути відступи у разі потреби.

"Ми не будемо робити на саміті однієї речі: не будемо дозволяти нашим колегам з РФ створювати будь-яке враження, що президент Зеленський домовляється про щось з президентом Путіним за спиною наших союзників", – зазначив він.

Зустріч у нормандському форматі запланована на 9 грудня у Парижі. Україна давно наполягала на її проведенні та виконала необхідні умови, заявлені у межах мінських переговорів. Усі країни-учасниці вже узгодили цю дату. Саме тоді можуть вперше зустрітися Зеленський і Путін.

Читайте також: У Путіна анонсували зустріч із Зеленським – можуть відійти в сторонку і поговорити там 30 хвилин

Про що ще мають говорити 9 грудня у Парижі?

  • Попередньо анонсовані питання України під час нормандської зустрічі – розведення військ, обмін полоненими, текст формули Штайнмаєра та Крим.
  • Ще однією темою розмови може стати питання підписання нового контракту про транзит газу між Україною та Росією.
  • Передумовами для проведення нормандського саміту стали розведення військ у Станиці Луганській (завершилося 30 червня), Золотому (2 листопада) та Петрівському (11 листопада). Також відбулися розмінування цих територій і демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків. У підсумку тут має розміститися майбутня демілітаризована зона.