До такого висновку прийшла група німецьких науковців під керівництвом співробітників Мюнхенського університету імені Людвіга Максиміліана, повідомляється на сайті ESC.

Читайте також: 15 причин ходити пішки хоча б 15 хвилин в день

Під час дослідження фахівці проаналізували результати ЕКГ (електрокардіографія) і показники концентрації алкоголю в повітрі, що видихали 3012 людей, середній вік яких склав 35 років.

Дослідники також враховували стать, наявні серцеві захворювання та вживання для їх лікування медикаменти, а також наявність шкідливих звичок.

Ретельний аналіз результатів виявив зв'язок між споживанням алкоголю і підвищенням частоти серцевого ритму.

Кардіологи вважають, це може викликати дисбаланс в роботі симпатичного і парасимпатичного відділів нервової системи, який з'являється через споживання алкоголю.

Читайте також: Як вживання вина впливає на зуби та ясна: висновок вчених

Вчені визнають, що довгостроковий вплив алкоголю на прискорення серцевого ритму і хвороби серця ще вимагає вивчення. Але кардіологи наголошують, що у багатьох випадках саме прискорене серцебиття провокує різні види аритмії, зокрема, фібриляцію передсердь – це захворювання, при якому м'язові волокна верхніх камер серця (передсердь) починають скорочуватися дуже часто та хаотично.

"Тому цілком ймовірно, що високий пульс після вживання алкоголю може призвести до аритмії", – вважає доктор Моріц Сіннер.