Про це пише Medical News Today.

Фахівці провели дослідження, задіявши 4963 людини (53% з яких становили жінки) у віці від 32 до 84 років. Кожного добровольця опитали на предмет режиму їх роботи, складності та безпеки праці, а також організації робочого місця, в тому числі його чистоти. Когнітивні здібності учасників перевірялися за допомогою короткого телефонного тесту, в ході якого оцінювалася їх здатність запам'ятовувати і використовувати інформацію в подальшому, концентруватися і вирішувати логічні завдання.

В результаті з'ясувалося, що респонденти, які працювали в забрудненому просторі, були набагато більше схильні до зниження когнітивних функцій, ніж ті, хто працює в чистоті. Наприклад, їм важче давалося запам'ятовування інформації про які-небудь події, дату і місце їх проведення. Крім того, вони гірше справлялися із більш складними розумовими завданнями.

Читайте також: Невтішне дослідження: бідність порушує діяльність мозку

Також було встановлено, що складна робота, в рамках якої співробітники постійно вирішують різні ситуації і освоюють нові навички, поліпшує когнітивні функції. Легша ж трудова діяльність, не пов'язана з серйозними розумовими процесами, не стимулює мозок до розвитку. Особливо це виявилося характерним для жінок.

Проаналізувавши отримані дані, експерти прийшли до висновку, що просте наведення порядку на робочих місцях здатне істотно підвищити працездатність співробітників, а якщо урізноманітнити їх працю новими завданнями, ефект буде ще більшим.