Не так давно підприємство із виготовлення хімічних речовин ще працювало в окупованому Донецьку. Нині виробництво вже набирає обертів у Черкасах.

Повертають завод до життя, який виготовляє матеріали для атомної промисловості та оборонного комплексу 35 людей. Більшість із них — фахівці-переселенці. Донеччанка Юлія без вагань погодилась на переїзд і нове місце праці.

Оскільки в Донецьку я мала житло недалеко від аеропорту, рішення переїхати не змусило чекати,
— пояснила Юлія.

Переселенці кажуть, що у Черкасах їм працюється, як вдома — хіба значно спокійніше.

У Черкаси підприємці-хіміки зуміли вивезти лише частину обладнання. Решту допомогли закупити іноземні партнери. Відремонтували приміщення і налагодили цілодобове виробництво.

Дякувати нашим німецьким партнерам: вони допомогли грошима. Ми скоріше могли все витягнути, але ще потрібні гроші. Такі речі дуже дорогі,
— розповів директор хімічного підприємства Ілля Леоненко.

Керівник підприємства розповідає: підтримки від держави немає. Навіть податкових пільг їм не надали.

Та справлятись довелося не лише із конкуренцією. На мирній території проти "бізнес-переселенця" завели карну справу: його запідозрили у фінансуванні терористів. Цілий рік завод перевіряли, а працівників допитували і обшукували. Зрештою, справу закрили за браком доказів.

Ці бізнес-переселенці справилися із випробуваннями та успішно розвивають свою справу. Та є й такі, які не витримують тиску правоохоронців. І навіть повертаються назад до окупованого Донецька.

Автор сюжету — Юлія Порпленко.