Про це повідомив в.о. глави НБУ Яків Смолій, передає Finclub.

"З 20-х чисел листопада посилився тиск на курс гривні під дією тимчасових, в тому числі сезонних чинників. Зокрема, на пропозицію валюти впливає сезонне зменшення ділової активності. Одночасно в кінці року традиційно посилюється тиск на валюту, також тиснуть психологічні чинники: несприятливі очікування щодо майбутньої динаміки курсу гривні", – сказав Смолій.

Читайте також: Курс валют на 15 грудня: євро суттєво подорожчав

За словами в.о. глави НБУ, фундаментальні фактори для стабільного курсу гривні залишаються сприятливими: прискорення економічного зростання в країнах – основних торговельних партнерах України – підтримує зовнішній попит на вітчизняний експорт.

Це утримувало ціни на сталь на високому рівні. При цьому ціни на сталь українського виробництва сьогодні на 56% вище, ніж рік тому. Завдяки цьому помітно зріс металургійний експорт, що забезпечує сьогодні понад 40% пропозиції валюти,
– пояснив в.о. глави НБУ.

Крім того, за словами Смолія, ціни на пшеницю росли на тлі несприятливих погодних умов і зростання попиту на зернові хорошої якості.

Нагадаємо, держбюджет-2017 був розроблений з урахуванням прогнозу середньорічного курсу гривні 27,2 грн/долар і курсу на кінець року 27,8 грн/долар.