Про це розповів директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович виданню "Апостроф".

Читайте також: Декомунізація в Україні завершується: В’ятрович розповів, чого бракує для фінішу

Він зауважив, що перейменувати область саме в Січеславську, а не в Дніпровську запропонували представники громадськості.

"Ми вирішили їх підтримати, зважаючи на те, що це повернення до однієї з найбільш відомих сторінок української історії – історії січей, Запорозької Січі. Ми знаємо, що на території теперішньої Дніпропетровської області було п’ять з восьми січей українського козацтва. Відповідно, це пояснює, чому саме цю область ми перейменовуємо на Січеславську", – сказав директор УІНП.

За його словами, нова назва буде привертати увагу до історичного минулого області.

Назва "Січеслав" неофіційно використовувалася щодо теперішнього міста Дніпра в роки української революції у 1917-1921 роках. Також елементом герба теперішньої Дніпропетровської області є козацтво, що також апелює до козацької історії. Ми вважаємо, що назва "Січеславська область" підкреслить історичну долю цього регіону,
– пояснив В'ятрович.

Історик нагадав, що в Україні вже є прецеденти, коли назва області не збігається з назвою обласного центру. Так, центром Волинської області є Луцьк, а центром Закарпатської – Ужгород.

Нагадаємо, 20 червня у Парламенті підтримали пропозицію перейменування Дніпропетровської області у Січеславську, а Кіровоградську у Кропивницьку.