Пряма трансляція на
Останні випуски

Чому курс гривні продовжує падати: коментар Нацбанку

- Читать новость на русском
У НБУ розповіли, чому падає курс гривні
У НБУ розповіли, чому падає курс гривні / Фото з відкритих джерел

Знецінення гривні на валютному ринку відбувається через сезонні фактори, зокрема, через закупівлю газу енергоносіями і зростання імпорту напередодні новорічних свят.

Про це заявив заступник глави НБУ Олег Чурій, передає УНІАН.

"Нафтогаз" зараз практично не закуповує валюту, а навпаки, є її продавцем, отримуючи хороший виторг шляхом транспортування газу. Але є закупівля енергоносіїв іншими учасниками ринку і закупівля сезонних товарів під свята – під Новий рік", – зазначив Чурій.

Читайте також: На яку суму кредитів взяли українці з початку 2017 року: вражаюча цифра

Також на коливання гривні впливають виплати відшкодування з податку на додану вартість. У відомстві сподіваються, що наприкінці 2017 року не буде додаткового тиску на гривню внаслідок різкого зростання бюджетних витрат у грудні, як це відбувалося у попередні роки.

Відшкодування ПДВ у нас було на минулому тижні – 9 мільярдів. Ви бачили – курс відразу відреагував. Коли великий обсяг гривні виходить на ринок у експортерів, протягом якогось часу вони менше продають валюти. Але ми працюємо з Міністерством фінансів, щоб вони рівномірно відшкодовували ПДВ,
– пояснили у НБУ.

Окрім того, цьогоріч спостерігається дуже сприятлива ситуація з експортом, відповідно, валютні надходження доволі високі.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі