3 жовтня під стінами біля НАБУ мітингували проти Артема Ситника в той час, як він звітував на засіданні антикорупційного комітету.

Читайте також: Ефективність роботи НАБУ: цікавий результат у графіці

Цю акцію влаштувала організація "Чесне Слово". Вона ж узяла на себе відповідальність за розміщення реклами з портретом Ситника в метро напередодні його звіту на антикорупційному комітеті. У НАБУ й рекламу, й акції протесту назвали провокацією.

Реклама Ситника в метро
Реклама Ситника в метро

Артем Ситник вбачає в них слід СБУ. Мовляв, це справа рук першого заступника голови СБУ та керівника одіозного відділу К Павла Демчини. Мовляв, мститься йому за те, що бюро підготувало повідомлення про підозру в незаконному збагаченні.

Нещодавно на адресу Антикорупційної прокуратури була скерована підозра щодо першого заступника СБУ. Дивує цинізм, бо ті акції, які були перед НАБУ, навіть не приховували,
– сказав Ситник.

Павло Демчина образився і подав на Ситника до суду за наклеп. А що ж це за організація "Чесне слово" і чи має вона відношення до СБУ журналісти 24 каналу вирішили перевірити особисто.

Знайомтесь: Володимир Омельчук – лідер "Чесного слова". Каже: організації вже 10 років. Вона має свій прапор і балаклави. На них – нашивка, щоб розпізнати власну "службу внутрішнього порядку" під час заходів. А ще, запевняє, місія їхня – благородна.

Володимир Омельчук
Володимир Омельчук

А ще Володимир Омельчук декілька років був членом Громадської ради при СБУ. Має від служби нагороди та подяку. Ця громадська рада ще торік захищала Демчину нібито від нападок НАБУ. Омельчук підтверджує, що першого заступника голови СБУ знає.

Я перетинався з усім керівництвом Служби безпеки України, зокрема з головою СБУ Василем Грицаком. Я до цього був радником глави МВС України в Києві,
– розповів Омельчук.

Однак те, що акцію замовили в СБУ, заперечує. У цьому дуже сумнівається громадський активіст Олександр Лємєнов.

На акціях до "Чесного слова" приєднався чоловік в окулярах, за яким повторюють гасла бабусі-активісти – Всеволод Філімоненко. Його Олександр Лємєнов знає з 2012-го року, коли був керівником східного напрямку руху "Чесно".

Ми аналізували кандидатів у Верховну Раду. Філімоненко був відповідальним за Луганську область. Це та людина, яку вигнали з величезним скандалом з руху "Чесно" через те, що він вимагав від одного з кандидатів гроші, щоб не публікувати проти нього негативну інформацію,
– заявив Лємєнов.

За словами Лємєнова, один із нардепів отримав інформацію, що Філімоненка спонсорували сепаратисти. Надійшли кошти від бойовика "ЛНР" Максима Зобова, внесеного в базу Миротворця. Нардеп надіслав запит в СБУ з вимогою перевірити ці факти. СБУ – не перевіряла, а взяла Філімоненка на гачок. От такі ручні активісти й влаштовують тепер акції.

Відеокоментар Олександра Лємєнова щодо організації "Чесного слова" та Олександра Філімоненка